Projekty 2018

W 2018 roku w ramach programu Sport dla Wszystkich, Fundacja realizuje duży projekt edukacji żeglarskiej przeznaczony dla, dzieci, młodzieży i seniorów, osób ze środowisk wiejskich, podopiecznych i wolontariuszy Caritas oraz innych instytucji społecznych.

To program unikalnych szkoleń żeglarskich. Program jest kontynuacją projektu z roku 2017, który zakończył się dużym sukcesem a Fundacja Rozwoju Polskiego Żeglarstwa Regatowego otrzymała wiele próśb o kontynuacje projektu w roku 2018.

Główne cele i założenia projektu – to popularyzacja sportu, jakim jest żeglarstwo dla wszystkich grup społecznych. Promocja aktywnego, sportowego trybu życia połączonego z integracją społeczna i budową społecznych więzi międzypokoleniowych. Unikalność projektu polega na połączeniu aktywności fizycznej z rekreacją, odpoczynkiem i edukacyjnymi wartościami sportu. Sukces projektu w zeszłym roku wskazuje, że jest to doskonała forma upowszechniania sportu i aktywnego stylu życia. Uczestnicy, którzy brali udział w zeszłorocznej edycji deklarują chęć dalszego uprawiania żeglarstwa i trenowania tej dyscypliny sportu.

Każdy rejs prowadzony jest przez trenerów żeglarstwa – sterników morskich, polskich żeglarzy regatowych.  Na każdy rejs składają się kompleksowe szkolenia żeglarskie, które pozwalają uzyskać stopień członka załogi jachtu morskiego – nauka nawigacji, locji, meteorologii, praktyczne szkolenia z trymowania żagli, sterowania, bezpieczeństwa na jachcie i na morzu.

Każdy z rejsów rozwija tez ogólne usportowienie, zajęcia poza żeglowaniem bogate są w zabawy na plaży, bieganie, pływanie, grę w piłkę plażową, badmintona, itd. Ponadto w ramach projektu promowany jest zdrowy styl życia i odżywiania się. Załogi same gotują zwracając uwagę na dobrze zbilansowaną dietę.

W programie bierze udział pół tysiąca osób z całej Polski.

POLSKA MORSKA NIEPODLEGŁA

Projekt w tym szczególnym dla Polaków roku uzupełniony jest o komponent edukacyjny, historyczno – patriotyczny.

Grupy biorące udział w projekcie poznają historię związków Polski z morzem,
a także poznają w miarę możliwości miejsca związane z obroną polskiego Wybrzeża w 1939 – Westerplatte, Oksywie, Hel.

Uczestnicy dłuższych turnusów odwiedzą również Muzeum II Wojny Światowej
i Marynarki Wojennej oraz będą mieli możliwość spotkania z żołnierzami Armii Krajowej, z którymi Fundacja Regaty Morskie współpracuje.

Facebook